Шановні колеги!

Мені прийшов лист від Ярослава Мінкіна з проханням розмістити дану інформацію в ЗМІ. На мою, думку важливо і корисно, особливо в контексті нещодавньої заяви журналістів Чернівецької області про кричущі випадки утиску свободи слова з боку Чернівецького міського голови.
 
Дослівно:
 
Всеукраїнський конкурс ідей на захист свободи висловлення думок
 
 
Увага! Координаційна рада Громадської кампанії проти встановлення цензури в Україні подовжує Всеукраїнський конкурс ідей дій на захист свободи висловлення думок.

Пам’ятайте, у боротьбі з цензурою може згодитися все!

Мета конкурсу ідей  — підтримка локальних ініціатив, спрямованих на привернення уваги громадськості до проблеми обмеження свободи вираження думок. Конкурс проводиться в рамках всеукраїнської громадської кампанії, метою якої є скасування неякісного закону «Про захист суспільної моралі».

Пріоритет надається ідеям організації та проведення публічних акцій, перформансів, а також розробці листівок, банерів, демотиваторів, відеороликів та подкастів.
У конкурсі можуть брати участь усі бажаючі, не залежно від віку, місця проживання, професійної підготовки, членства у творчих спілках і т.п.
Заявки приймаються у вільній формі на електронну адресу postup.hrc@gmail.com до 10 квітня 2011 року.
П’ять кращих ідей будуть реалізовані в рамках Громадської кампанії проти впровадження цензури в Україні, яка адмініструється Правозахисним центром «Поступ» в рамках програми малих грантів Марека Новицького за фінансової підтримки Інституту Відкритого Суспільства (OSI).


Оргкомітет конкурсу:
Ольга Саломатова  — координатор проектів Гельсінського фонду з прав людини в Польщі;
Володимир Яворський  — виконавчий директор Української Гельсінської спілки з прав людини;
Костянтин Рєуцький  — голова правління Правозахисного центру «Поступ», прес-координатор Всеукраїнської освітньої програми «Розуміємо права людини»;
Наталія Соколенко  — журналіст телеканалу СТБ, учасник кампанії «Стоп цензурі!».


«Багато хто зітхнув з полегшенням, довідавшись про ліквідацію Національної експертної комісії. Однак не варто забувати, що Комісія — всього лише орган, який діяв на підставі закону. Не досягнувши внесення суттєвих змін до Закону «Про захист суспільної моралі», ми не усунемо причину проблеми, — роз’яснює існуючу проблему голова правління Правозахисного центру «Поступ» Костянтин Реуцький. — Є всі підстави вважати, що функції Комісії будуть перерозподілені між діючими органами влади.Важливо пояснити громаді, що Закон України «Про захист суспільної моралі» може стати додатковим інструментом репресій по відношенню до незгодних – людей, що бажають висловлювати свої думки».

0 коментарів

Тільки зареєстровані та авторизовані користувачі можуть залишати коментарі.
або Зареєструватися. Увійти за допомогою профілю: Facebook або Вконтакте